Translate

Czech English French German Italian Polish Russian Spanish

reklama
--------------------------------

--------------------------------
donates

Zaseknutý mlýnek u kávovaru? - Většinou si vystačíte sami...

Hodnocení uživatelů:  / 3
NejhoršíNejlepší 

Také se Vám čas od času stane, že se zasekne mlýnek v automatickém kávovaru Delonghi a jiných?

Tak pak bych Vám mohl pomoci, při troše úsilí si tento problémek můžete vyřešit totiž sami doma a nemusíte proto čekat na servisní opravu...

Čas od času se stane, že hold v balení (většinou 1kg sáčků) kávy se najde kus cizího tělesa (paraořech, kamínek apod.) a to je většinou natolik tvrdé, že si s tím mlýnek samozřejmě neporadí a tudíž se zasekne. Ve většině případů je slyšet z kávovaru protáčení mlýnku, ale nikoliv mletí kávy.

Já tento můj postup mám odzkoušený přímo na modelu Delonghi ESAM 5500 - ale tuším že řady ESAM a ECAM mají stejné rozpoložení mlýnku, nebo alespoň stejný princip. A díky tomu se tímto návodem můžete pokusit o domácí opravu také...

Než se do něčeho pustíte, dbejte na to že opravdu se jedná o mechaniku, která se může neodborným zásahem vážně poškodit. Proto zde dávám jen návod jak na to".

Do kávovaru se lze poměrně jednoduše dostat zvrchu - když odklopíme nádržku pro kávová zrna.

> > v nádobce již nemáme žádná zrnka, je dobré je všechny vyndat, případně dovysát zbytek vysavačem.

> > na první pohled je vidět že hlavní mlýnek je zakrytý > kryt lze následně odšroubovat křížovým šroubovákem (někdy je dobré sundat i ukazatel tvrdosti kávy > tedy sundat vrchní klobouček, protože pod ním je ukryt šroubek, který drží právě celý ukazatel. jen si prosím předtím dobře zapamatujte na jakém ukazately jste ho měli! Aby se předešlo nesprávnému nasazení nazpět!!!)

> > pod odendání krytu jsme v jádru věci, vydíme ozubená kola mlýnku, většinou je vidět kus kamínku, nebo nějakého tělesa přimo na pohled z boku na mezi ozubenými kolečky... A když jsme kamínek lokalizovali, bude stači nějaká větší tvrdá pinzeta, či zkusit šroubováčkem trochu těleso/kamínek uvolnit. Kamínek bývá hodně zaseknutý, někdy to chce trochu síly, ale zas pozor aby jste zbytečně neryli do ozubených částí.

Pokud by jste na poprvé takto naviděli žádný kamínek atp. Tak je možnost rozdělat kávovar trochu více a tím se dostat k mlýnku z většího úhlu. Mlýnek je většinou sám o sobě jeden celek, který se nedá rozdělat! Vždy se musí zkusit štěstí a vyndat kamínek z povrchu kde je zaseknutý mezí ozubenými částmi rotoru.

> > pro získání lepší manipulace k mlýnku, tak je potřeba tedy sundat celé horní šasí kávovaru. Postupuje se tak, že v zadní části uvolníme šroubky, kde odendáme zadní část. Dostaneme se k dalším šroubkům, které drží jak svrchní část tak i postranní panely a ještě přední poloviční část. Vyšroubujem tedy šroubky, co drží postranní části, tak abychom se dostali i na další spojení šroubků. Následn najdem ještě ty které drží svrchní část, pomalu odendáme - zde u svrchní části nezapomeňte na sundání hlavičky u ukazatele hrubosti mletí - tedy v násypkové části. Zde se musí odšroubovat ručička ukazatele a pozor na její přesné pozdější umístění!!! Teď by mohla jít odendat celá horní část a tím jsme se dostali až k samotnému mlýnku.

Budu rád když sem vložíte fotky z Vašich operací - "jak na zaseknutý kamínek ve mlýnku"...

 

 

 

 

Obrázky z motáže:

Přidat komentář

Lidé v této konverzaci

  • peto
  • Iveta
template joomla 1.7

KONTAKT - VERZE - ODKAZY - PŘIHLÁSIT SE - SITEMAP

Všechna práva vyhrazena Tomáš Holík - © MAXI WEB (2014)